ajax error

Detta medförde ett fel från vår sida, du kan ladda om sidan och prova igen

Fel på grund av: unknown

Yves Rocher
0
Beskrivning

Denna mousse mot hårväxt, berikad med rot av frossört, är en perfekt lösning för perfekt vårdad hud. ​

Den återfuktar och vårdar huden så att den blir mjuk och behaglig. Den minskar också känslan av värme och stickningar efter hårborttagning, vilket ger omedelbar lindring.

Så att du kan njuta av mjukare hud längre. 

  • Hudtyp: torr till extra torr hud
  • Konsistens: mousse
  • Fördelar: hjälper till att hålla huden mjuk och fri från blemmor

Anvisning för källsortering:

Varje gång du sorterar ditt avfall bidrar du till att ge det ett nytt liv.

Lägg tuben och kapsylen i sorteringskärlet.

Artikelnummer: 08462

Ingredienser

List of ingredients :

AQUA/WATER/EAUETHYLHEXYL COCOATEISOBUTANEMETHYLPROPANEDIOLDIMETHICONEUREAALCOHOLBRASSICA CAMPESTRIS (RAPESEED) SEED OILCETEARETH-20PROPANESODIUM COCOYL ISETHIONATEPARFUM/FRAGRANCEBUTANEOLEYL ALCOHOLPANTHENOLBISABOLOLZANTHOXYLUM BUNGEANUM FRUIT EXTRACTTOCOPHERYL ACETATETETRASODIUM EDTAACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMERSCUTELLARIA BAICALENSIS ROOT EXTRACTLACTIC ACIDSODIUM SULFITELIMONENELINALOOL |10954v0

För att lära dig mer om vårt engagemang och våra produkters innehåll, besök#ViBerättar>

* Ingredienser med naturligt ursprung
* Syntetiska ingredienser

Användning
Den lätta, fräscha skumformulan appliceras morgon och kväll på de epilerade områdena (ben, bikinilinje, armhålor ...). Denna behandling kan appliceras efter vaxning för att lugna huden.
Frågor & svar
Vilka är skillnaderna mellan de gamla och nya formulerna i sortimentet? Är produkterna lika effektiva?
I den nya Repair-serien har vi återigen prioriterat ekologiskt sheasmör, känt för sina exceptionellt vårdande och reparerande egenskaper, och kombinerat det med en ny kompletterande aktiv ingrediens: ekologisk ringblomma, för dess lugnande effekt. Seriens doft har också omarbetats för att ge en omslutande och behaglig upplevelse. För att möta våra konsumenters förväntningar som söker innovativa och sensoriska texturer har vi utvecklat nya rika, omslutande eller krämiga texturer som passar även den torraste huden och kombinerar hög effektivitet, naturlighet (upp till 99 %) och användarvänlighet.
Kan produkterna i sortimentet användas av gravida kvinnor?
Alla ingredienser i våra formuler har utvärderats. Våra produkter har dock inte utvecklats eller testats på gravida eller ammande kvinnor. Våra kroppsprodukter som inte kan sköljas av (större exponerade områden på kroppen och långtidsverkande) bör undvikas under graviditet och amning. Vi rekommenderar att du använder produkter som är särskilt framtagna för gravida kvinnor. Det finns dock inga kontraindikationer mot att använda sköljda kroppsprodukter.
Finns det någon rutin som man kan följa med produkterna i serien?
Vår rekommenderade rutin är: Börja med att använda kroppspeeling för att varsamt exfoliera huden. Massera försiktigt in peelingen i fuktig hud med cirkulära rörelser. Skölj rikligt med ljummet vatten. Använd sedan vår rengöringsolja. Applicera en liten mängd olja på fuktig hud och massera sedan försiktigt för att rengöra huden grundligt samtidigt som du bevarar hudens fukt. Skölj ordentligt med ljummet vatten. Avsluta din rutin med en hudvårdsprodukt: - Vårdande kroppslotion - Efter att du torkat huden applicerar du rikligt med den vårdande kroppslotionen. Massera försiktigt tills produkten är helt absorberad. Kroppslotionen återfuktar och vårdar huden så att den blir mjuk och smidig. - Intensivt vårdande kroppsolja - Applicera oljan på lätt fuktad hud: massera försiktigt tills den absorberats helt. Den vårdande oljan reparerar huden och skyddar den från att torka ut. - Vispat kroppssmör med reparerande effekt - Värm det vispade kroppssmöret på din torra hud. Massera varsamt in smöret i huden. Den fylliga och vårdande konsistensen hjälper till att reparera och revitalisera din hud.
Recensioner
Upptäck produktserien
En kyss av naturen

Botanical Expertise - Body

En kyss av naturen

Oemotståndliga dofter kombinerat med botaniska vaxer och närande sheasmör. Läpparna blir härligt mjuka och får näring.

se produkterna

Övriga kategorier
Produkten har lagts till i din önskelista.Se min önskelista.